» نقاشی دیواری شهرزاد غفاری در خانه موزه لیتون

نقاشی دیواری شهرزاد غفاری در خانه موزه لیتون

خانه موزه لیتون که زمانی خانه و استودیوی لرد فردریک لیتون هنرمند بزرگ انگلیسی قرن ۱۹ میلادی بود؛ در حال مرمت است تا در سال ۲۰۲۱ بازگشایی شود. این خانه عصر ویکتوریایی در لندن که فضای داخلی چشمگیری از هنر اسلامی دارد با طراحی یک هنرمند ایرانی با فضای هنر معاصر ایران همراه می‌شود.

 در این مجموعه یک نقاشی دیواری توسط هنرمند ایرانی، شهرزاد غفاری به ارتفاع 11 متر اجرا شده که قرار است دیوارهای پله مارپیچ جدید این موزه را تزئین کند.

این هنرمند که ساکن پاریس است تاکنون نمایشگاه‌های بسیاری در ایران، اروپا و آمریکا و منطقه خاورمیانه برپا کرده و آثار او توسط مجموعه‌دارانی از آمریکا و اروپا نگهداری می‌شود. شهرزاد غفاری درباره این اثر خود توضیح می‌دهد: "این نقاشی محفلی از شرق و غرب و از قدیم و جدید است. یک روحیه محافظ جمعی از هویت که در حال تکامل و در نهایت ابراز عشق است. من از خانواده‌ای هنری هستم که در طول 150 سال اخیر همیشه بین سنت و مدرنیسم و گفتمان‌های جنجالی آن حضور داشته‌اند."

وی درباره اینکه چرا برای این نقاشی دیواری از هنر معاصر نقاشی‌خط استفاده کرده است گفت: "من به هنر معاصر اعتماد کردم زیرا آثار هنری معاصر که در ادامه سنت‌های قدیمی قرار دارد در این موزه جدید فوق‌العاده هیجان‌انگیز می‌شود."

منبع خبر: هنر آنلاین

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله