» خلق اثر هنری "شب پرستاره" در آسمان

خلق اثر هنری

خلق اثر هنری "شب پرستاره" در آسمان

اثر هنری "شب پرستاره" ونسان ون گوگ نقاش مشهور که روی پوسترها، ماگ‌های قهوه و حتی مسیر دوچرخه سواری می‌توان آن را دید، حال به نظر می‌رسد در آسمان‌ها هم آن را به نمایش گذاشته‌اند.

طی یک عملیات ۶۰۰ هواپیمای بدون سرنشین با کمک یکدیگر تصویر این اثر هنری را در آسمان شب تیانجین در شمال چین ایجاد کردند و با انجام این کار، سبب ثبت کار خود در کتاب رکورد جهانی گینس شدند.

شرکت "EFYI Group" برای استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در اجرای این تصاویر از فناوری موقعیت یابی با دقت بالا همراه با فناوری همگام سازی برای دستیابی به "اقدام هماهنگ" استفاده کرد. تمام ۶۰۰ هواپیمای بدون سرنشین از یک مدل(Agile Bee II) بودند که این پهپاد نیز تقریباً سه پوند وزن دارد و با سرعت ۲۰ مایل در ساعت پرواز می‌کند.

هواپیماهای بدون سرنشین دور هم جمع شدند تا داستان زندگی ون گوگ را بازگو کنند. "شب پرستاره" تنها نقاشی ونسان ون گوگ نبود که در آسمان بازآفرینی شد. این اجرا به نوعی داستان زندگی این هنرمند را روایت می‌کرد و در میان معروف‌ترین آثار وی از جمله "گندم‌زاری با سروها" ، "درخت توت در پاییز" و مجموعه "گل‌های آفتابگردان" نیز در این اجرا به نمایش گذاشته شد.


فرم ارسال نظر

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله